Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020r.

Jezus mówi te słowa do swoich uczniów, czyli do tych, którzy budują z Nim bliską więź przyjaźni. Aż cztery razy powtarza to, czego oczekuje i co zostało lub nie ofiarowane Mu w drugim człowieku. Zanim jednak skieruje do nas zachętę do bycia miłosiernym jak On sam, karmi nas swoim Słowem, Ciałem i Krwią, przyjmuje nas we wspólnocie Kościoła, okrywa swoim przebaczeniem nagość naszego grzechu, swoim miłosierdziem leczy rany duszy, swą łaską uwalnia z naszych zniewoleń. Doświadczając takiego królowania Jezusa w naszym życiu, możemy iść i służyć Mu w naszych braciach i siostrach.

Dziś oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, którego królowanie w życiu człowieka polega na miłości, sprawiedliwości, dobroci i pokoju .

1. Prosimy uczestników Mszy Świętych i Nabożeństw o stosowanie ochrony ust i nosa i przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Limit uczestników wynosi 21 osób, prosimy o przestrzeganie zasad epidemicznych i zachowanie odstępu w miarę możliwości zajmować miejsca w ławkach wg numerków, od przodu, zachowując od siebie dystans.

2. W środę po Mszy św. Nowenna Ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

3. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30

4.W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy ADWENT – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Przygotujmy nasze serca poprzez sakrament pokuty i uczynki miłosierdzia oraz oświetlmy i przyozdóbmy nasze domostwa, by wskazywały drogę małemu Jezusowi

5. Nie odbędą się Roraty dla dzieci w tradycyjnej formie. Będą one prowadzone online, o czym szczegółowo poinformujemy. Ponieważ jednak będą oparte jak co roku na materiałach przygotowanych przez wydawnictwo Małego Gościa Niedzielnego, w zakrystii od dziś będzie można odebrać pakiety roratnie składające się z planszy oraz zestawu obrazków na każdy dzień. W tym roku rolę kolporterów obrazków na planszę przejmują rodzice. Można więc z pomocą materiałów pięknie przeżyć Adwent. Serdecznie zapraszamy do odbioru materiałów przez rodziców, dziadków lub dzieci – począwszy od tych najmłodszych aż po uczniów szkoły podstawowej.

6. Z uwagi na stan epidemiczny tegoroczne odwiedziny duszpasterskie tzw. Kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W czasie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Uroczystością Objawienia Pańskiego czyli Świętem Trzech Króli będą celebrowanie Msze św. w intencji rodzin i parafian mieszkających przy poszczególnych ulicach naszej parafii

7.Do sprzątania kościoła zapraszam parafianki Panie wg harmonogramu.Jednocześnie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu i ofiary złożone na wystrój kościoła.

8. Nasz biuletyn parafialny „Dar Królowej Pokoju”, „Gościa Niedzielnego” oraz opłatki na stół wigilijny w cenie 3,00 zł można nabyć z tyłu kościoła. W zakrystii można zaś nabyć świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5,00 zł